HomePortalliFAQSearchRegisterMemberlistUsergroupsLog in

Share | 
 

 Si me dizajnu njė menu pėr web faqe

Go down 
AuthorMessage
MariWana
Administrator
Administrator
avatar

Numri i Mesazheve : 134
Mosha : 26
Lokacioni : Macedonia / Skopje
Data e Regjistrimit : 2007-07-20

PostSubject: Si me dizajnu njė menu pėr web faqe   Sun Apr 04 2010, 16:08

Nė kėtė tutorial do tė mėsoni se si tė krijoni njė meny tė bukur pėr ueb faqen tuaj.

1. Krijo njė Dokument tė ri, shfrytėzo Rectangular Marquee Tool pėr tė bėrė njė drejtkėndėsh me skaj tė rrumbullakėt dhe mbushe atė me ngjyrė tė zezė .2. Shko tek Blending Options3. Krijo njė Layer tė ri , shfrytėzo Rectangular Marquee Tool pėr tė bėrė brenda tij njė formė drejtkėndore mė tė vogėl, me 2px mes drejtkėndėshave tė brendshėm dhe tė jashtėm, mbushe me ngjyrė dhe shko tek Blending Options.Pas asaj, do tė keni rezultatin:4. Nė kėtė hap do tė krijoni butonin, pėrdor Linear Gradient me ngjyrė ty zezė , Zgjedh 1px , do tė fitoni kėtė rezultat:Rregullo ngjyrat e tua pėr ta bėrė gradientin tė duket mirė
Ky ėshtė rezultati im final :

Back to top Go down
View user profile http://www.merwan-92.tr.gg
 
Si me dizajnu njė menu pėr web faqe
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Kompjuter & Teknologji :: Tutoriale :: Photoshop-
Jump to: